0
Shares
چاپ این صفحه

درمانگاه گوارش

درمانگاه گوارش

 بیماری های گوارش از شایع ترین موارد مراجعات افراد به کلینیک های تخصصی است که بیشتر این مراجعات مربوط به اختلالات هضم غذا و ریفلاکس است. در این درمانگاه با استفاده ازمداخلات آندوسکوپیک ویا درمان های سرپایی به درمان بیماران پرداخته می شود.

در روش آندوسکوپی و کولونوسکوپی (درون‌بینی) درون بدن با استفاده از آندوسکوپ (درون‌بین) مشاهده و معاینه می‌شود ،آندوسکوپی برای بررسی قسمت هاي فوقاني دستگاه گوارش  به کار می‌رود.
 آندوسكوپی، دقیق‌ترین و مفیدترین راه برای بررسی علل مختلف سوءهاضمه می‌باشد، كه این روش بهترین راه تشخیص زخم‌ها و سرطان معده و روده بوده و همچنین برای تشخیص عفونت هلیكوباكترپیلوری بسیار مفید میباشد.
در  کولونوسکوپی نیز پزشک می‌تواند لایه پوشش دهنده‌ی داخلی روده بزرگ (کولون و راست روده) را معاینه کند. افرادی که تحت كولونوسكوپي قرارمی‌گیرند معمولا با داروهای آرام‌بخش تسکین داده می‌شوند تا درد و ناراحتی‌شان به حداقل برسد. در این روش از لوله‌ی منعطف باریکی به نام کولونوسکوپ برای مشاهده روده بزرگ استفاده می‌شود و وجود زخم‌، پولیپ روده بزرگ، تومور و ناحیه‌های ملتهب یا خونریزی دهنده بررسی می‌شود؛ همچنین طی انجام این عمل امکان گرفتن نمونه‌های بافتی (نمونه‌برداری) و خارج کردن توده‌های غیرطبیعی نیز وجود دارد. به علاوه از کولونوسکوپی می‌توان به عنوان یک تست غربالگری جهت بررسی بروز سرطان یا وجود توده‌های پیش‌سرطانی (پولیپ) در روده بزرگ یا راست روده بهره برد.

11404 بازدید
رای دادن به این مورد
(0 رای)
منتشر شده در خدمات بيمارستان
کد خبر: 512
جوملا فارسی پی سی جوملا اس ام اس بازار قالب جوملا فروشگاه ساز هاست ارزان
0
Shares